Przedsiębiorstwo „ASBOL” Adam Wełna powstało w 1980 roku. Od chwili powstania przedsiębiorstwo jest systematycznie modernizowane i rozbudowywane. Posiadamy szeroki park maszynowy: automaty tokarskie: krzywkowe, sekwencyjne, numerycznie sterowane, tokarki, wiertarki, szlifierki, frezarki i gwinciarki.
Przedsiębiorstwo „ASBOL” Adam Wełna jest producentem smarowniczekczęści smarującychczęści do samochodów ciężarowych takich jak: śruby resorowe, nakrętki koła, sworznie resorowe i zwrotnicze, tuleje stalowe i mosiężne.

Produkujemy części do samochodów ciężarowych: JELCZ, STAR, ŻUK, LIAZ, KAMAZ, AVIA, AUTOSAN, PRZYCZEP, NACZEP, MERCEDES, VOLVO, SCANIA, IVECO, RENAULT, DAF, TATRA.

Wykonujemy części na specjalne zamówienia wg dostarczonej dokumentacji technicznej. Świadczymy usługi w zakresie opracowań dokumentacji technologicznych na automaty tokarskie.

Produkcja naszego przedsiębiorstwa obejmuje wszystkie odmiany smarowniczek wg Polskich Norm, końcówki, części smarujące tj. tawotnice, przewody elastyczne, części do samochodów dostawczych. Wykonywane są z atestowanych materiałów, stali lub metali nieżelaznych, zgodnie z wymaganiami zawartymi w normach PN, DIN.

Gwarantujemy:
– kompleksową obsługę klienta,
– wysoką jakość usług,
– wystawiamy świadectwo orzeczenia kontroli,
– terminowość ich wykonania,
– krótkie terminy realizacji,
– konkurencyjne ceny,
– towar dostarczamy transportem własnym lub poprzez spedycję.
Dla stałych odbiorców proponujemy upusty cenowe.

Oferujemy również obsługę w zakresie wytwórczości technologii metali, kooperację a w szczególności:
produkcję części i podzespołów z wykorzystaniem automatów tokarskich krzywkowych i sekwencyjnych o przekroju Ø5 do Ø60, obróbkę skrawaniemszlifowanie wałkówfrezowaniewierceniegwintowanie.

Rodzaje gwintów: metryczne, calowe, rurowe. Sposób wykańczania powierzchni: cynkowane galwanicznie z pasywacją na żółto, konserwowane, w kolorze wynikającym z obróbki cieplnej.

Produkowane seryjnie części stosowane są w motoryzacji, górnictwie, rolnictwie, przemyśle budowy maszyn.